Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Wimbledon je nejstarší, nejprestižnější a největší tenisový turnaj na světě. Už jen účast na něm je úspěch.

Hrají ho ti nejlepší z nejlepších.

Dívčí část českého juniorského Babolat týmu se letos předvedla v tom nejlepším světle. 17 letá Nikola Bartůňková se sice už více soustředí na turnaje žen / žebříček WTA 349 /, ale  letos ještě zkusila ověřit svou formu na wimbledonské trávě. A vedlo se jí náramně ! Finálová účast ve dvouhře je velkým úspěchem. Tím také poskočila na světovém žebříčku ITF do 18 let na 23.místo.

Wimbledonský sen prožily teprve 15 leté Alena Kovačková a Laura Samsonová. Loňské mistryně světa do 14 let z Prostějova udělaly obrovský výkonnostní skok ve dvouhře, Laura je nyní 20. na světovém juniorském žebříčku do 18 let a Alena je 35. V soutěži wimbledonské juniorské čtyřhry dívek nenašly přemožitelky a staly se wimbledonskými vítězkami !

Mladší ze sester Kovačkových Jana Kovačková se také účastnila wimbledonské soutěže v kategorii do 13 let. V turnaji hraném ve 4 skupinách , kdy z každé postupovala jen vítězka, nakonec obsadila 5.místo, když smolně prohrála 1 zápas ve skupině a další 4 zápasy již vyhrála. Odměnou byla foto s vitězem Wimbledonu 2023 Carlosem Alcarazem!.

V evropském žebříčku dívek do 14 let je Jana na 12. místě a v ročníku 2010 je nejlepší v Evropě.

TENNIS RUNS IN OUR BLOOD ! BABOLAT

#BabolatFamily

                                                                                                Autor článku Roman Medviď