Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Carlos Alcaraz

Všichni věděli, že mladý Rafael Nadal má velký talent, ale málokdo očekával, že jako teenager získá grandslamový titul. Každý věděl, že Carlos Alcaraz má velký talent, ale málokdo čekal, že jako teenager vyhraje US Open a stane se jedničkou světového žebříčku - ale přesně to tento výjimečný Španěl dokázal.

Vítězstvím na US Open se Alcaraz ve věku pouhých 19 let a 129 dní dostal do čela světového žebříčku. Nadal vyhrál Roland Garros v 19 letech a 2 dnech, ale na první místo světového žebříčku se dostal až ve 22 letech. To ukazuje, jak velkého úspěchu se Alcarazovi podařilo dosáhnout.

Od chvíle, kdy se bývalý vítěz French Open Juan Carlos Ferrero rozhodl vzít tehdy patnáctiletého Alcarase pod svá křídla, tenisový svět věděl, že na nebi se objevila nová hvězda. Jelikož hrál s raketou Babolat Pure Aero, bylo jasné, že bude srovnáván s Nadalem. Alcaraz dokonce mluví jako Nadal, když byl mladý.

Na otázku, kde se vidí za deset let, Carlos odpovídá: "Doufám, že budu bojovat o vítězství na mnoha grandslamech, bojovat o první místo a hrát se stejným nadšením, jako když mi bylo 18 let."

Tato věta mluví za vše. "Vyhrát mnoho grandslamů", "bojovat o první místo" a "hrát se stejným nadšením jako v osmnácti" - to zní přesně jako Rafa tehdy.

Další Rafa?

Je srovnání s Nadalem nátlak, nebo motivace? "Ani jedno," říká Alcaraz. "Vím, že takový Rafa už nikdy v historii nebude. Já jsem Carlos."

Rozdíly mezi ním a Rafaelem Nadalem jsou patrné už v jeho hře. Jeho ochota hrát u sítě je velký rozdíl. A na kurtu se usmívá častěji než dvaadvacetinásobný grandslamový šampion.

Mladí hráči často sní o tom, že si zahrají proti svému idolu a tak Carlos Alcaraz dostal ke svým 18. narozeninám perfektní dárek. Na madridském Masters se 5. května 2021 na centrálním dvorci Manolo Santana utkal s Rafaelem Nadalem. Prohrál 6:1; 6:2, ale k překvapení některých pozorovatelů si získal uznání veřejnosti ve své vlasti.

Po vítězství starší Španěl řekl: "Jsem přesvědčen, že Carlos udělá brzy rychlé pokroky. Je to kompletní hráč. Je odvážný, umí chodit často na síť, má skvělý forhend i bekhend."

Návod na úspěch

A pak se čtrnáctinásobný vítěz Roland Garros vrací k salátové teorii, aby ještě lépe vysvětlil, kdo je Carlos Alcaraz a kým se může stát.

"Když děláte salát, dáváte do něj různé ingredience. Carlos má mnoho předpokladů stát se skvělým hráčem. To je to hlavní."

Alcaraz si pamatuje, že první smlouvu se společností Babolat podepsal v roce 2013, když mu bylo pouhých 10 let. Devět let hrál se stejným modelem Pure Aero a v roce 2021 přešel na model Pure Aero VS zaměřený na přesnost. "Chtěl jsem trochu větší kontrolu," říká, "a když jsem viděl, že tato raketa má o jednu strunu víc, chtěl jsem ji vyzkoušet. Líbilo se mi to a rozhodl jsem se přejít. Raketa se mi velmi líbí, protože míček rychle odlétá od strun a já mám jistotu a zároveň kontrolu."

Když se rok po svých narozeninách utkal s Nadalem na Madrid Masters 2022, byl Carlos čtvrtfinalistou US Open a byl připraven velkou hvězdu porazit 6:2, 1:6, 6:3. Od té doby se mu podařilo stát se čtvrtfinalistou French Open a vítězem US Open, čímž se zařadil mezi nejžhavější mladé tenisty současnosti.

Na otázku, jaká je jeho nejoblíbenější píseň, odpovídá: "The Eye of the Tiger". To mluví samo za sebe.