Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Vážení sportovní a obchodní přátelé,

květen je přímo nabitý tenisovými událostmi a i náš Babolat junior tým se velmi úspěšně zapojil to kolotoče mezinárodních tenisových turnajů.

Začnu Carlosem Alcarazem / Babolat Pure Aero VS, výplet RPM Blast /. Před cca dvěma lety jsem si povídal s trenérem Josefem Čihákem, jedním z nejlepších a nejzkušenějších trenérů v kategorii chlapců do 16 a 18 let, jehož svěřenci získali mnoho cenných kovů z ME a MS jednotlivců i drůžstev. Povídá :       „tak má Babolat novou mužskou hvězdu, Carlose Alcaraze „. I když mám docela slušný přehled o juniorském tenise, o Alcarazovi hrajícím s Babolatem jsem skoro nic nevěděl. „Do dvou let bude v top 10 ATP, dodal s jistotou.“ Nyní se jeho slova naplnila , Carlos vyhrál  po Miami a Barceloně i turnaj v Madridu, kde zdolal Nadala, Djokoviče a Zvereva a nyní je 19 letý Alcaraz číslo 6 na ATP ! Poopravuji tedy má slova o trenéru Čihákovi : jeden z nejlepších trenérů v kategorii chlapců do 16 a 18 let na světě / a jsem moc rád, že Josef spolupracuje se značkou Babolat

Alena Kovačková / Pure Aero Team, RPM Blast / pokračuje ve spanilé jízdě a v posledních týdnech vyhrála další 3 mezinárodní turnaje kat.1 do 16 let, bytˇ věkem je ještě v kategorii do 14 let ! V této kategorii mimochodem vládne suveréně evropskému žebříčku dívek, před další Babolat hráčkou Laurou Samsonovou./ Pure Aero Team, RPM Blast / . Veronika Sekerková / Pure Aero Team, VS Touch / postoupila na evropském žebříčku dívek do 14 let na 6.místo, a je jasnou jedničkou mezi 13 letými dívkami. Velkou radost nám a i sobě udělal Filip Košárko / Pure Strike Team, RPM Blast /. Zvítězil ve dvouhře na turnaji kat.1 do 14 let v Mostu a posunul se na 8. místo v evropském žebříčku chlapců ! Jana Kovačková / Pure Aero Team Rafa, RPM Blast / mladší ze sester Kovačkových, získala cenné vítězství ve dvouhře ve Vilas Academy ve Španělsku na turnaji kat.1 do 12 let.

             Jana Kovačková                         Alena Kovačková                                David Mikeš

                                                     Filip Košárko

Český tenisový svaz přišel s dobrým a praktickým nápadem, uveřejňovat české žebříčky po půl roce. Výkonnost především dětí se rychle mění a tyto žebříčky jsou důležité pro přijímání a nasazování do turnajů. Pro letošní rok posílili český juniorský Babolat tým hráči a hráčky ročníku 2012, kteří loni hráli kategorii babytenis a nyní si mohli najít své umístění mezi stejně starými konkurenty na českém žebříčku ml.žactva . Zde jsou:

Chlapci ročník 2012 

1. David Motal
2. Šimon Krkoška
4. David Mikeš
7. Matyáš Weigert

Dívky ročník 2012

1. Beata Marešová
2. Lisa Michna

Samozřejmě, že nás umístění těší, ale také víme, že v tomto věku výsledky na žebříčku ovlivňuje mnoho okolností.

Počet turnajů, množství natrénovaných hodin, los na turnajích, nemoc atd. Hráčům, jejich rodičům a trenérům blahopřejeme a držíme palce do další tenisové kariéry. Jsme rádi , že jste našimi smluvními hráči.

Přeji hezký den a VAMOS !

TENNIS RUNS IN OUR BLOOD! BABOLAT

#BabolatFamily

                                                                                                Autor článku Roman Medviď