Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

PURE DRIVE 30. VÝROČÍ


30 let úspěchů, 30 let moci, 30 let modré barvy. Babolat letos slaví 30 let své ikonické značky Pure Drive a nabízí nový design kombinující vlastnosti všech modrých verzí od té úplně první v roce 1994.

Společnost Babolat vždy vynikala analýzou vývoje způsobu hry a snahou nabídnout tenistům to nejlepší, co se týče rychlosti reakce. Tak se v roce 1994 zrodil model Pure Drive, který znamenal revoluci v tenise. Výkonná tenisová raketa, která díky novému eliptickému rámu a hlavě o ploše 645 cm² změnila pravidla hry. První grandslamový titul, který s touto raketou vyhrál o čtyři roky později Carlos Moya, znamenal začátek jejího úspěšného příběhu. Úspěch, který se následně promítl do dalších deseti grandslamových vítězství a pěti světových jedniček.

Každá raketa Pure Drive 30th Anniversary má jedinečný design, který se nepodobá žádné jiné tenisové raketě. Tenisová raketa Pure Drive je určena hráčům, kteří hledají výkonnou, všestrannou a snadno ovladatelnou tenisovou raketu, která vám poskytne jedinečné pocity, stejně jako tomu je již 30 let.

První revoluční řada PURE DRIVE

V roce 1997 byl model PURE DRIVE aktualízován, v roce 1998 vyhrál Carlos Moya French Open.

Nový model se speciálním Woofer systémem (Woofer je první technologie, která způsobuje součinnost rámu a strun při úderu do míčku).
V roce 2001 s tímto modelem vyhrál Nicolas Escudé na trávě v Austrálii s francouzským týmem Davis Cup proti Leytonu Hewittovi, tehdejší ísvětové jedničce.

V roce 2003 vyhrál s tímto modelem Andy Roddick svůj první grandslam US Open. V roce 2004 vytvořil rekord v nejrychlejším podání s rychlostí 249 km/hod. Kim Clijstersová vyhrála následující rok US Open.

První představení Cortex systému, revoluční aktivní technologie umístěné mezi rukojetí a hrdlem rakety, filtrující vibrace.

Kim Clijstersová vyhrála s tímto modelem vyhrála  US Open v roce 2009 a 2010 a Australian open v roce 2011.

Li Na vyhrála v roce jako první asijská hráčka grandslamový turnaj French Open v roce 2011, před  více než 400 miliony televizních diváků.

Nová verze Cortex systému. Garbiňe Muguruzaová začíná s touto raketou svou kariéru, Roger Vasselin a Julien Benneteau vyhrávají titul v mužské čtyřhře na French Open

První chytrá raketa na světě. Umožnovala sledovat počet forhandů, bekhendů a měřit rotaci míče, vše propojené přímo se speciální aplikací.

Díky analýze předchozího modelu, byl model v roce 2015 aktualizován. Garbyňe Muguruzaová vyhrála s tímto modelem v roce 2016 svůj první grandslam French Open

Fabio Fogniny vyhrává s vylepšeným modelem PURE DRIVE, obsahujícím Cortex inside a SMAC technologii z leteckého průmyslu, v roce 2019 Monte-Carlo Masters 1000. Sofia Keninová vyhrává Australian Open 2020.

SMAC 2.0 je představen. Gabryňe Muguruzaová vyhrává turnaj mistryň koncem roku 2021. po vyjimečném Australian Open v lednu 2024 se Arthur Cazaux a Clara stávají ztělesněním nové generace hráčů PURE DRIVE.