Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

V sobotu 27. 5. 2023 oddíl TJ Astra uspořádal turnaj v minibadmintonu pro hráče kategorií U9 a U11. V hale na Zahradním Městě se před devátou hodinou sjelo 36 hráčů z celé republiky z nichž 11 bylo z Astry: Adam Klaus, Štěpán Smékal, Jonáš Ježek, Petr Křesťan, Mikuláš Chadima, Justýna  Rumlová, Anna Skořepová, Kateřina Jeníková, Matylda Jarošová, Veronika Menšíková a Kornelie Bednaříková.

Hráči do 11 let sehráli vzhledem k počtu sedmi účastníků skupinu každý s každým. TJ Astra měl v této kategorii jediného zástupce Adama Klause, který vybojoval stříbrnou medaili.

V kategorii U11 odehráli chlapci dvě základní skupiny, ze kterých pak první dva postupovali do pavouka o první místo. Ze skupiny se do semifinále podařilo postoupit Štěpánovi Smékalovi a Jonášovi Ježkovi. Kluci na sebe narazili hned v prvním zápase vyřazovací části soutěže a po vyrovnaném zápase do finále postoupil Štěpán. Jonáš tak bral bronzovou a Štěpán nakonec stříbrnou medaili, když  nestačil na silného soupeře z Benátek – Filipa Hermanna.

Stejně jako kluci i holky odehrály nejprve základní skupiny. Z každé ze 4 základní skupin pak postoupila vítězka do bojů o první místo v turnaji. Nejlépe se v dívčí kategorii dařilo Justýně Rumlové, které jen o kousek utekl postup ze skupiny, kdy skončila na druhém místě za vítězkou celého turnaje Ellou Ševelovou z Ústí nad Labem.

Na závěr bych ráda poděkovala všem hráčům, kteří se tradičního turnaje ke dni dětí u nás na Praze 10 zúčastnily. Věřím, že si všichni dostatečně zahráli, nasbírali cenné zkušenosti a že se s některými uvidíme zase za rok!

Autor článku: 
Kacka Krajcova

PS:
"Na závěr bych ráda poděkovala všem hráčům, kteří se tradičního turnaje ke dni dětí u nás na Praze 10 zúčastnily. Věřím, že si všichni dostatečně zahráli, nasbírali cenné zkušenosti a že se s některými uvidíme zase za rok!"

"Děkujeme firmě Babolat, která je sponzorem našeho badmintonového oddílu TJ Astra a díky které si mohli medailisté odnést spoustu krásných cen. Velký dík patří v neposlední řadě také všem dobrovolníkům z řad starších Astráků – Kryštof, Róza, Hanka, Terka, Andy, Kačka a Agi, kteří ochotně celý den pomáhali s pískáním zápasů a umožnili tak hladký průběh turnaje. Děkuji také trenérům Petře Nárovcové a Viktorovi Malému za koučování v průběhu celého dne, Janu Urbanovi za pomoc s řízením turnaje a Anetě Osičkové a Zdence Ježkové za zajištění bufetu."