Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

New York USA, 24. srpna 2023

Světová tenisová jednička Carlos Alcaraz a přední světová značka BABOLAT oznamují prodloužení partnerství o sedm let až do roku 2030.

Nová tenisová superstar Španěl Carlos Alcaraz, kterému je teprve 20 let, hraje a vyhrává s BABOLATem v ruce od svých 10 let a bude v tom pokračovat minimálně do roku 2030. V New Yorku bylo oznámeno sedmileté prodloužení jeho smlouvy se společností Babolat, specializovanou na tenis, která se zrodila ve Francii v roce 1875.

Novopečený wimbledonský šampion, který po svém úspěšném tažení na US Open v roce 2022 hraje s raketou BABOLAT Pure Aero 98 a výpletem BABOLAT RPM Blast, podepsal prodloužení smlouvy spolu s Ericem BABOLATEM, výkonným ředitelem společnosti BABOLAT a pravnukem jejího zakladatele. Babolat vybavuje milovníky tenisu po celém světě již téměř 150 let, od klubových hráčů až po největší šampiony všech dob: René Lacoste, Arthur Ashe, Björn Borg, Pete Sampras, Andy Roddick, Li Na, Kim Clijsters, Caroline Wozniacki, Rafa Nadal a další.

"Již více než 10 let se mnou odborníci společnosti Babolat neustále úzce spolupracují, aby mi poskytli to nejlepší tenisové vybavení pro mé výkony. Hrát s mou raketou Pure Aero 98 se strunami RPM Blast je víc než jen mít tenisovou raketu," řekl Alcaraz. "Znamená to, že jsem členem rodiny BABOLAT a že ve společnosti BABOLAT jsou lidé, které považuji za součást svého týmu. Pečlivě naslouchají mým potřebám a zpětné vazbě a je to neustálý, konstruktivní oboustranný proces. Díky tomu jsem byl vždy spokojen s výkonem a pocitem z rámů a strun a prodloužení této dlouhodobé spolupráce dává naprostý smysl."

Eric BABOLAT dodal: "Sport pro nás není jen o úspěchu, ale také o přístupu a hodnotách. Carlitos Alcaraz je velkým vzorem, který sdílí naše hodnoty: "Je inspirací pro mladou generaci i pro všechny tenisové fanoušky. Na Roland Garros a Wimbledonu bylo vidět, jak se k němu lidé vřele hlásí. Jeho pozitivní energie, kreativita na kurtu, skvělé sportovní chování a čistá radost při hraní tenisu se opravdu spojí s každým. Jsme velmi rádi, že můžeme ve spolupráci s Carlitosem, která začala před deseti lety, kdy mu bylo pouhých deset let, pokračovat minimálně dalších sedm let a že s ním můžeme tvořit historii a inspirovat tenisový svět."

Carlos Alcaraz podepsal svou první smlouvu se španělskou společností BABOLAT ve svých deseti letech. 
Ve 13 letech se stal členem mezinárodního týmu BABOLAT a v pouhých 20 letech je nejmladší světovou jedničkou v tenisové historii a na svém kontě má již dva grandslamové tituly (US Open 2022, Wimbledon 2023).

Alcaraz, který začal hrát tenis ve čtyřech letech, vždy hrál s raketami a strunami BABOLAT. Když podepsal smlouvu s firmou BABOLAT, hrál s raketou Babolat Pure Aero, ale později potřeboval raketu, která by mu přinesla trochu více kontroly, a přešel na raketu Babolat Pure Aero VS, která má menší velikost hlavy 632 cm² (98 in²) (ve srovnání s 645 cm² (100 in²) u rakety Pure Aero). Rám je o něco hranatější, má plynulejší tvar a je štíhlejší, přitom je to stále dynamická raketa, což se mu velmi líbí.Od začátku US Open 2022 hraje Carlos s raketou BABOLAT Pure Aero 98, aktualizovanou verzí Pure Aero VS, a používá výplet BABOLAT RPM Blast 130/16.

O společnosti Babolat  
Společnost Babolat byla založena ve francouzském Lyonu v roce 1875, rok po zavedení pravidel tenisu a je nejstarší mezinárodní společností specializující se na tenis. Jako průkopník inovací vynalezl Babolat v roce 1875 tenisové struny a v roce 1994 uvedl na trh své první rakety. Babolat, rodinná firma po pět generací, je inovativní značkou, která poskytuje kompletní sortiment vybavení pro všechny milovníky tenisu, pickleballu, badmintonu a padelu, včetně raket, strun, obuvi, oblečení, míčků a raket, tašek a příslušenství. Babolat oficiálně vybavuje více než 500 profesionálních sportovců na světě pro tenis, pickleball, padel a badminton (rakety, struny, obuv, oblečení a tašky). Síť klubů Babolat čítá 20 000 míst v přibližně 150 zemích světa.
Babolat je oficiálním partnerem Wimbledonu pro rakety, struny, obuv, tašky a servis raket.