Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

"Šťastlivec, nebo dříč?


Když Alizé Cornetová ve Wimbledonu vyrovnala ženský rekord v počtu po sobě jdoucích účastí na grandslamových turnajích ve dvouhře, byla dotázána, zda považuje za štěstí, že během svého 16letého působení neutrpěla žádné vážné zranění.

"Štěstí, nebo dříč?" "Myslím, že obojí" odpověděla s úsměvem 32letá Francouzka během svého 62. grandslamového turnaje v řadě. Mám docela dobrou kondici a opravdu tvrdě pracuji, abych se na této úrovni udržela. Trávím hodně času v posilovně. Mám velkou disciplínu v každodenní práci a myslím, že se mi to vyplácí. Jsem velmi ráda, že jsem neměla žádné vážné zranění. Jen doufám, že to bude pokračovat tak dlouho, dokud budu hrát."

Oddanost, s jakou se Alizé Cornetová věnuje svému sportu, je jedním z důvodů, proč jí značka Babolat dokonale vyhovuje. Zdá se být jen příhodné, že společnost s tak dlouhou historií v tomto sportu - Babolat působí v tenisovém byznysu již od roku 1875 - dodává rakety hráčce, která má pověst dlouhověké hráčky.

"Nečekala jsem, že to přijde"

Alizé se na letním US Open pokusí překonat ženský rekord v počtu po sobě jdoucích grandslamových turnajů. Hráčka Pure Strike se o něj v současnosti dělí s Ai Sugiyamaovou, jejíž série 62 turnajů v řadě začala ve Wimbledonu v roce 1994 a skončila na US Open v roce 2009. Mužský rekord 79 po sobě jdoucích grandslamových účastí ve dvouhře drží Feliciano López.

Naposledy Alizé nehrála na grandslamovém turnaji US Open v roce 2006. Na svůj dlouholetý herní rekord je právem hrdá. "Upřímně řečeno, nečekala jsem, že to přijde," říká. "Nikdy to pro mě nebyl cíl sám o sobě. Ale jsem hrdá na to, že se mi to podařilo. Je to důkaz mé dlouholeté důslednosti."

Od roku 2007, kdy se Alizé probojovala do první světové stovky, se v ní s výjimkou tříměsíčního období na začátku roku 2012 stále drží. Získala šest titulů ve dvouhře na okruhu WTA, zahrála si v 21 duelech Billie Jean King Cupu, v žebříčku byla až na 11. místě a Francii reprezentovala na čtyřech olympijských hrách.

"Vím, že už je to skoro konec"

Alizé si ve Wimbledonu připsala dvě obzvlášť památná vítězství. V roce 2014 vyřadila Serenu Williamsovou a letos ukončila 37zápasovou vítěznou sérii další světové jedničky Igy Swiatekové. "Jsem jako dobré víno," říká. "Dobré víno vždycky dobře stárne. Hraju jednu z nejlepších sezon své kariéry. Na kurtu se cítím skvěle, užívám si to a cítím se dobře i po fyzické stránce."

Jak vysvětluje svou schopnost dosahovat tak velkých vítězství? "Myslím, že jsem možná trochu uvolněnější, když jsem outsider," říká. "Nemám co ztratit - a právě když nemám co ztratit, jsem nejnebezpečnější. Hraji své údery, jsem uvolněnější a lépe trefuji od základní čáry."


Přesto se až do letošního Australian Open, kde se jejími oběťmi staly Garbiñe Muguruzaová a Simona Halepová, nikdy nedostala do grandslamového čtvrtfinále. "Na každém slamu jsem se dostala do čtvrtého kola, ale až do letoška jsem se nedokázala úplně dostat do čtvrtfinále," řekla. "Prostě mi chyběla konzistence a nedokázala jsem vyhrát čtyři nebo pět zápasů v řadě. Ale jsem opravdu ráda, že se mi to v Austrálii podařilo."

Ačkoli Alizé Cornetová nemá žádné konkrétní plány na odchod do tenisového důchodu, uvažuje o tom, že Roland Garros v příštím roce by mohl být jejím posledním turnajem. "Myslím, že to, proč teď hraju tak dobře, je proto, že vím, že už je skoro konec," říká. "Dávám do toho všechno."