Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Rafael Nadal se díky triumfu na Australian Open stal prvním mužem, který získal 21 grandslamových titulů ve dvouhře, čímž překonal rekord Rogera Federera, Novaka Djokoviče a samotného Nadala (20 titulů). Zde se ohlédneme za Nadalovými 21 slavnými okamžiky historie.


Roland Garros 2005

Do čestné listiny Grand Slamu se zapsal teenager! Nadal na evropské antuce předváděl fantastickou jízdu, ale v osmnácti letech, kdy hrál své první French Open, byl na vítězství v majoru jistě ještě příliš mladý. V den svých narozenin však tento levák v košili bez rukávů a pirátských kalhotách porazil v semifinále světovou jedničku Rogera Federera a poté v dalším čtyřsetovém zápase zdolal překvapivého finalistu Mariana Puertu a v 19 letech a dvou dnech se stal grandslamovým šampionem. Tváří v tvář fotografům se zakousl do Coupe des Mousquetaires, což se pro Rafu stalo charakteristickou oslavou.

Roland Garros 2006

Šedesátou výhrou na antuce v řadě dosáhne obhajoby titulu. Když Federer po sotva půlhodině finále vedl nad Nadalem 6:1 a 40:0, vypadalo to, že třída švýcarského maestra zvítězí. Nadal však již předtím ukázal, že si s Federerovou hrou umí poradit na všech površích, a po vyhraném druhém setu ovládl zbytek zápasu a zmařil Federerův pokus stát se teprve třetím mužem v historii, který má všechny čtyři hlavní tituly najednou. Byla to Federerova první porážka ve finále turnaje kategorie major.


Roland Garros 2007

Velmi podobný příběh jako v roce 2006. Federer držel zbylé tři grandslamové tituly a poté, co o čtyři týdny dříve porazil Nadala v Hamburku a poprvé nad ním zvítězil na antuce, měl nakročeno k tomu, aby se zapsal do historie. Nadal však zachránil 16 ze 17 brejkbolů, kterým čelil a Federer již proti Nadalovi nedokázal najít žádnou cestu. Za stavu 1:2 na sety se zdálo, že finále je na ostří nože, ale Nadal si došel pro třetí titul v řadě. Na pódiu Nadal řekl: "Jsem velmi šťastný, ale jsem opravdu smutný za Rogera. Je to můj přítel a velký šampion."

Roland Garros 2008

Pravděpodobně Nadalův nejvýraznější výkon ve finále. Potřetí za sebou a počtvrté za sebou se Nadal na Roland Garros utkal s Federerem. Švýcara brejknul hned v první hře finále a od stavu 3:3 ve druhém setu byl Nadal nezdolatelný, vyhrál posledních devět gamů, aby v zápase povolil Federerovi už jen čtyři a nechal ho nevěřícně kroutit hlavou. "Oui, c'est moi," řekl Federer publiku při slavnostním předávání trofeje, "ano, to jsem já" - Nadalova brilantnost nechala vypadat Rogera Federera zcela ne-Federovsky.

Wimbledon 2008

Jeden z nejdramatičtějších zápasů v historii tenisu. Nadal získal první dva sety, ale Federer se vrátil a vyhrál třetí set. V tiebreaku čtvrtého setu měl Nadal mečbol, ale Federer zahrál několik skvělých úderů a srovnal na dva sety. Vzhledem k tomu, že v posledním zápase hru pravidelně přerušoval déšť, vypadalo to, že se v neděli večer nedohraje, ale Nadal se prosadil za stavu 8:7 a i když už skoro nebylo vidět, vyhrál ve 21:17 svůj první major mimo Paříž. Na večeři wimbledonských šampionů dorazil ve smokingu a s motýlkem v jednu hodinu ráno!

Australian Open 2009

Pětisetové finále, které měl Nadal papírově prohrát, byl po pět a čtvrt hodiny trvajícím semifinále s Fernandem Verdascem v pátek večer, zatímco Federer o den dříve porazil Andyho Roddicka za 1¼ hodiny. Nadal přiznal, že se před finále cítil unavený, přesto vyhrál první a třetí set a i když mu Federer odskočil a získal druhý a čtvrtý set, Nadal byl v pátém rozhodně silnějším hráčem, vyhrál ho 6:2 a stal se prvním Španělem - mužem či ženou -, který vyhrál Australian Open. Slavnostní předání trofeje se vrylo do paměti tím, že Nadal objal plačícího Federera, aby ho utěšil.

Roland Garros 2010

Pomsta za loňskou porážku. V roce 2009 porazil Robin Söderling Nadala ve čtvrtém kole, když využil problémů s kolenem, které Španěla trápily. Bylo to poprvé, co Nadal na Roland Garros prohrál, ale o rok později se oba muži setkali ve finále a tentokrát už bez problémů s kolenem Nadal nebyl tak zranitelný. Hned od začátku ukázal Söderlingovi, kdo je tu pánem, otupil Švédovo velké podání a vyhrál se ztrátou pouhých 10 gamů. Nadala to vyneslo zpět do čela světového žebříčku..

Wimbledon 2010

Nudné finále, ale neporazitelnost. Poté, co Nadal v roce 2009 nemohl kvůli zranění obhajovat titul z roku 2008, došel ve Wimbledonu za svým druhým titulem, kde vydržel 14 zápasů bez porážky. Ve druhém a třetím kole musel jít do pěti setů a ve finále se utkal s Tomášem Berdychem poté, co Čech ve čtvrtfinále a semifinále porazil Federera a Novaka Djokoviče. Čech však neměl ve finále nic, čím by Nadala ohrozil a s využitím celé šíře kurtu Nadal zvítězil v přímém souboji a upevnil si pozici skvělého hráče na trávě.

US Open 2010

Kariérní grandslam pro antukáře na tvrdém povrchu v New Yorku! Nadal jel na US Open jako vítěz Roland Garros a Wimbledonu, ale když Djokovič v semifinále porazil Federera, jeho úkol se ztížil, protože vždy měl větší potíže porazit Srba než Švýcara. Po třech kvalitních setech vedl Nadal 2:1 a zápas byl stále na vážkách. Nadal však měl v zásobě více benzínu, Djokovič ve čtvrtém setu zvadl a Nadal sadu vyhrál 6:2 a stal se teprve šestým mužem, který zkompletoval set ze čtyř tenisových majorů.

Roland Garros 2011

Titul, který přeruší Djokovičovu show. Djokovič byl celý rok neporažen, dokud ho Federer v pařížském semifinále neporazil. A když měl Federer v prvním setu finále setbol, mohl se pokusit o historicky první výhru nad Nadalem na Roland Garros. Ale Nadal to zachránil, set vyhrál a zatímco Federer vyhrál třetí set, první zlomil hřbet finále a Nadal si došel pro šestou francouzskou korunu, čímž vyrovnal rekord Björna Borga, který získal šest titulů v letech 1974-1981. Ukázalo se, že to byl jediný titul z hlavní soutěže v roce 2011, který nezískal Djokovič.

Roland Garros 2012

Finále, které ukázalo, jak moc Nadal miluje slunce. Djokovič se pokoušel držet všechny čtyři grandslamové tituly současně a Nadal se snažil vyhnout tomu, aby ho Djokovič porazil na čtyřech majorech v řadě. Zápas začal za jasného slunečního svitu a Nadal vyhrál první dva sety. Pak však došlo k přerušení kvůli přeháňkám a když se obloha zešeřila, Djokovič vyhrál osm her na příjmu, vyhrál třetí set a ve čtvrtém vedl o brejk. Přesto pak mrholení způsobilo, že hra byla na celý den přerušena a když se v pondělí vrátila, Nadal byl opět při chuti a stal se prvním mužem, který získal sedm titulů ve dvouhře na Roland Garros.

Roland Garros 2013

Možná nejsnazší z jeho pařížských finále, ale ne až tak snadné. Skutečné drama přišlo v semifinále, kdy Djokovič vedl nad Nadalem 4:1 s dvojnásobným brejkem v pátém setu, aby Nadal zabojoval a vyhrál 9:7. Poté už byla porážka jeho věrného daviscupového kolegy a španělské dvojky Davida Ferrera procházkou růžovým sadem a nikdo vážně nečekal, že by Ferrer mohl Nadala na kurtu Philippa Chatriera potrápit.


US Open 2013

Těžký zápas proti Djokovičovi, který zahrnoval i výměnu, která měla 74 úderů. Djokovič ji sice vyhrál, ale Nadal se dokázal vzpamatovat a krátce poté převzal kontrolu nad zápasem. Poté, co měl Djokovič po většinu let 2011 a 2012 nad Nadalem navrch, potvrdilo toto vítězství ve čtyřech setech, že se Španěl naučil Srbovi čelit, především tím, že hrál mnohem blíže k základní čáře, než dříve preferoval. Bylo to velmi podobné finále jako v roce 2010 ve Flushing Meadows, kdy Djokovič získal druhý set, ale ve čtvrtém setu poté, co se Nadal ujal vedení 2:1, zvadl a Nadal získal čtvrtý set poměrem 6:1. Byla to jeho šestá výhra nad Djokovičem z předchozích sedmi vzájemných zápasů.

Roland Garros 2014

Čtrnáctým major turnajem vyrovnal rekord Peta Samprase, který se v roce 2002 zdál nedosažitelný. Tentokrát se Nadal musel ve finále proti Djokovičovi vracet po ztrátě setu, přičemž Djokovič v té době nikdy neprohrál žádné ze svých předchozích 35 finále po zisku prvního setu. Nadal však ve druhém odskočil a jeho přesnost Djokoviče natolik frustrovala, že Srb rozbil raketu. Stejně jako v roce 2012 hrozilo, že Djokovičovi pomohou blížící se dešťové mraky, ale to Nadala jen povzbudilo, aby ve čtvrtém setu stupňoval tlak a při podání na udržení se v zápase za stavu 4:5 Djokovič při mečbolu dvakrát chyboval, přesně tak, jak to udělal ve finále v roce 2012.


Roland Garros 2017

Jaký to návrat do historie! Poté, co ho v roce 2015 ve čtvrtfinále vyřadil Djokovič a v roce 2016 odstoupil kvůli zranění, si mnozí mysleli, že by Nadal mohl skončit i v Paříži, ale on se vrátil zpět a stal se prvním mužem, který vyhrál desetkrát grandslamový titul a teprve druhým mužem, který vyhrál 15 majorů - to vše bez ztráty setu v sedmi zápasech. Finále proti Stanu Wawrinkovi bylo zklamáním, mimo jiné proto, že Wawrinka a Andy Murray odehráli maratonské semifinále, po němž oba utrpěli dlouhodobé zranění. Nadal byl však v tak skvělé formě, že by i plně fit soupeř jen těžko získal více než šest gamů, které Wawrinka získal.

US Open 2017

První titul na tvrdém povrchu po více než třech a půl letech. Při zranění Wawrinky a Djokoviče to vypadalo, že Nadal a Federer jsou oba připraveni se utkat na US Open, když Nadal postoupil do semifinále. Federer však ve čtvrtfinále prohrál s Juanem-Martinem del Potrem, Nadal del Potra v semifinále porazil a ve finále pak v přímém souboji rozdrtil nejvyššího grandslamového finalistu v historii Kevina Andersona. Znamenalo to, že čtyři hlavní tituly v roce 2017 si Federer a Nadal rozdělili po dvou ve věku 36 a 31 let.


Roland Garros 2018

Křeč v zápěstí se ukázala jako Nadalův největší protivník. Nadalův jedenáctý titul z Roland Garros se při zpětném pohledu jeví jako formalita, zejména při neúčasti Federera a Djokoviče, kterému se stále vrací problémy s loktem, ale ve finále Nadal narazil na jediného hráče, který ho v předchozích dvou letech na antuce porazil, Dominica Thiema. Prvních devět gamů to byl vyrovnaný souboj, ale pak mu Nadal ve finále utekl, ostatně jeho největší překážkou se zdála být křeč v levém zápěstí, kvůli které si ve třetím setu musel zavolat trenéra, ale dokázal si dojít pro vítězství za ztrátu pouhých devíti gamů.

Roland Garros 2019

Pozor na šťouchnutí do lva! Na tomto turnaji se očekávalo, že Djokovič bude Nadalovi rovnocenným soupeřem - byl světovou jedničkou a hrál skvělý tenis, ale v semifinále uvadl a prohrál s Thiemem během dvou dnů. Vzhledem k tomu, že Nadal ve druhém semifinále porazil Federera ve směšně větrných podmínkách, opakovalo se loňské finále Thiem-Nadal. Thiem měl více zkušeností než v roce 2018 a jeho výkon, kdy získal druhý set poměrem 7:5 a vyrovnal tím 1:1 na sety, jako by tím připravil půdu pro velký souboj. Přesto to mělo účinek šťouchnutí do spícího lva, protože Nadal zabojoval a získal třetí a čtvrtý set 6-1 6-1 a stal se prvním hráčem - mužem či ženou -, který vyhrál stejný major dvanáctkrát, čímž překonal rekord Margaret Courtové (11 v Austrálii).


US Open 2019

Jedno z nejlepších finále dvouhry posledních let. Nadal se utkal s Daniilem Medveděvem, který byl ve skvělé formě, dominoval na předchozích turnajích na tvrdém povrchu a zkrotil bouřlivé newyorské publikum, které ho předtím na turnaji vypískalo. Nadal vedl o dva sety a brejk, ale Medveděv se vrátil do hry a vyhrál třetí a čtvrtý set. Za stavu 0:1 v pátém setu Nadal čelil dvěma brejkbolům, ale jakmile je zachránil, ukázal Medveděvovi to, co v průběhu let ukázal spoustě jiných hráčů - když proti Nadalovi nevyužijete šanci, zaplatíte za to. Nadal se v následující hře dostal do brejku a v pátém setu vyhrál kvalitní závěrečnou hru 6-4.

Roland Garros 2020

Pandemický titul, který získal na svém známém hřišti v měsíci říjnu. Mnozí se domnívali, že chladnější počasí začátku podzimu, v němž se Roland Garros hrálo, protože jeho tradiční termín připadl na pětiměsíční přestávku způsobenou epidemií Covid-19, bude působit proti Nadalovým šancím, přesto byla úroveň jeho tenisu ve finále proti Djokovičovi pravděpodobně nejvyšší v jeho kariéře. Djokovič vyhrál více gamů než Federer v roce 2008, ale Nadal hrál lépe.

Australian Open 2022

Rekordní 21. titul získaný za pozoruhodných okolností na jednom z nejbláznivějších turnajů. Rafa na cestě do finále proti Medveděvovi vyhrál několik těžkých zápasů - včetně čtyřhodinového čtvrtfinále s Denisem Shapovalovem - a poté předvedl fenomenální výkon, když se po dvou prohraných setech odrazil od soupeře a zvítězil v pěti za pět hodin a 24 minut. Sedmnáct let po svém prvním grandslamovém titulu zvedl Rafa nad hlavu 21. titul v kariéře, čímž se stal nejtitulovanějším tenistou historie.