Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Přírodní struna Babolat, žijící legenda vyrobená ve Francii


Je to příběh umění; odbornosti, vášně a vize, které ovlivňují tenis od samého začátku: ultimátní struna, VS přírodní struna od BABOLATu.

Legendární přírodní struna:

Její historie je neoddělitelná od historie raketových sportů: tenisu, badmintonu a squashe. Prestiž známých písmen VS je věčně spojena s největšími šampiony této hry, kteří psali její legendu v průběhu desetiletí, od vítězství k vítězství, od slz až k výkřikům radosti. Od svých počátků v roce 1875, prakticky ve stejnou dobu kdy vznikl sport nazývaný „lawn tennis“ – tenis na travnatém povrchu, přírodní struna Babolat nezestárla. Od první výroby Babolat neustále vylepšoval svůj vlajkový produkt a přizpůsoboval své odborné znalosti v oblasti zpracování přírodních střev tak, aby čelil výzvě splnit stále náročnější potřeby šampionů a přizpůsobil se neustále se vyvíjejícímu sportu. Dnes trvá výroba sady přírodních strun čtyři týdny. Je to pečlivá ruční práce, vyžadující preciznost a lásku. “Z přírodních střev až k prodejnímu setu, vše se odehrává interně. Pro celý tým je skutečnou hrdostí vědět, že právě zde se vyrábí nejprestižnější struna na světě, nejen pro tenisové rakety, ale také pro badminton,” řekl Erwan Grimault, ředitel výrobního závodu Ploërmel v Bretani ve Francii.

Mýty a Fakta

Jsou struny vyrobené z kočičích střev? K výrobě strun Babolat nikdy nebyla použita kočičí střeva. Je to stará legena pocházející z Anglie. Ve středověku nosili jistí velšští trubadúři jednostrunný hudební nástroj, který při hraní smyčcem zněl jako kočičí mňoukání. Angličané tento nástroj nazývali „kočka.” Struna vyrobená ze střev se překládala jako „střevo“, takže jejich nástroj byl nazýván „kočičí střevo“. Legenda se tak rozšířila. První Babolat výplety pro tenis a badminton však byly vyrobeny z přírodních ovčích střev. Od 60. let 20. století se struny vyrábí z kravských střev. K výrobě jedné sady výpletů jsou zapotřebí dvě krávy.

Jaký je příběh za značkou VS? Pokud existují dvě písmena, která definitivně poznamenala historii tenisu, jsou to skutečně V a S slavného výpletu Babolat VS natural gut. Babolat neustále vylepšuje kvalitu svých strun a každé sérii přiřazuje písmeno abecedy. Ve 20. letech se tenis rozvinul v anglosaských zemích a získal si zbytek světa. Značka spolupracovala se slavnými tenisovými mušketýry (Cochet, Lacoste, Borotra a Brugnon). Z jejich výměn se zrodila kvalita VS: série V se stala V Superior. Francouzské vítězství v Davis Cupu odstartovalo legendu VS, která se stala první značkou, která se objevila na výpletu rakety.

Přírodní struna má nepřekonatelné kvality

Struna VS umístěná v rámu otevírá dveře bezkonkurenčnímu dotyku, pružnosti, síle a nesrovnatelné odolnosti vůči tahu. VS je opravdu struna citu. VS, který používají největší tenisté světa od René Lacoste přes Björna Borga až po Yannicka Noaha a Kim Clijstersovou, spolu se squashovými „ikonami“, jako jsou Jahangir Kahn a badmintonista Peter Gade, vynikají na nejprestižnějších turnajích. Babolat ji dokázal vyvinout v průběhu desetiletí a vždy vyhovovala mnoha šampionům na tour. Dnes silnější díky specifickému procesu, si přírodní struna zachovává všechny své kvality a zároveň má vyšší účinnost. Tato kombinace dělá z výpletu Babolat VS zlatý standard pro největší šampiony na okruhu i pro klubové hráče. V minulosti byla přírodní střeva jediným řešením pro výplet rakety. S vývojem hry se dnes její kvalita využívá na nejvyšší úrovni smícháním s polyesterovými: hybridními strunami.

"Dovednost vyplétat přírodní strunou je také umění"

Struna ze střev je přírodní produkt. Pojivo mezi proužky je vyrobeno z kolagenu, který se suší. Vzhledem ke složení přírodních výpletů je třeba navlékání provádět opatrně pomocí profesionálního vyplétacího stroje, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby se zabránilo zauzlování a nadměrnému tření mezi výpletem a křížením. Specialisté, kteří nabízejí tuto prémiovou strunu svým zákazníkům, mají tuto odbornost.

"Struna VS, symbol hodnot značky"

Výplet VS je produktem exkluzivní odbornosti a je již více než 140 let předmětem neustálých inovací, aby zůstal na špičce a přizpůsobil se požadavkům hráčů. Eric Babolat rád vzpomíná: „Můj prapradědeček vynalezl v Lyonu v roce 1875 tenisový výplet z přírodních střev. Dnes se naše výrobní místo nachází v Ploërmelu v Bretani (Francie), poblíž regionálních jatek – zdroje suroviny. V letošním roce slavíme 40. výročí tohoto výrobního místa, kde 25 žen a mužů nepřetržitě a vášnivě zachovává profesi „boyaudier“ od vzniku naší společnosti a naší značky BABOLAT VS.