Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Babolat Retrospective 2021 | Babolat

Rok 2021 se chýlí ke konci a na obzoru se rýsují skvělé možnosti pro příští sezónu. Naši hráči z týmu Pro Babolat na kurtech zazářili - od zkušených hráčů, kteří překonali očekávání, až po nové hvězdy, které si odbyly svůj debut.
Rok 2021 začal slibně, když náš hvězdný hráč Rafael Nadal pokračoval ve svém vytrvalostním rekordu s 800 týdny v řadě v Top 10 (dodnes 850). Po skvělém výkonu na Australian Open potvrdil Španěl své mistrovství na kurtu dvěma tituly v Barceloně a Římě, přestože na turnaji Roland Garros přišel o svůj letošní 14. titul.

Zazářili na Grand Slamu

Félix Auger Aliassime potvrdil svou nově nabytou pozici mezi nejlepšími světovými hráči zejména několika výkony na vysoké úrovni na grandslamových turnajích - čtvrtfinále ve Wimbledonu a semifinále na US Open. Díky svým výkonům se výrazně posunul v žebříčku ATP.
Na grandslamu vynikli tři hráči našeho týmu Babolat, kteří nás šokovali, když se každý z nich dostal do finále. Jennifer Bradyová na Australian Open, Karolína Plíšková ve Wimbledonu a Leylah Fernandezová na US Open. Posledně jmenovaná ve svých pouhých 19 letech všechny ohromila na posledním grandslamu třemi výhrami proti hráčkám Top 5 během čtrnácti dnů v USA. Chladná a plná odhodlání si mladá Kanaďanka získala srdce veřejnosti a otevřela novou éru ženského tenisu.

Nová generace postupuje vpřed

Pokud jde o mladé hráče, Carlos Alcaraz udělal na tenisové fanoušky dojem, když se prohlásil za lídra nové generace a budoucího šampiona. Náš španělský klenot, který byl jmenován průlomovou hvězdou ATP roku 2020, se v žebříčku ATP rychle vyšplhal o více než 100 míst a skončil na 32. místě. Rok 2021 byl pro Carlose rokem prvních velkých úspěchů: prvního vyhraného zápasu na grandslamovém Australian Open, prvního titulu na okruhu v Umagu (ATP 250) a prvního čtvrtfinále na grandslamovém US Open. Svůj rok dokonale zakončil vítězstvím na Next Gen Masters.
Na tomto Next Gen Masters jsme viděli také Brandona Nakashimu a Holgera Runeho. Druhý jmenovaný udělal v žebříčku vynikající pokrok a nyní mu chybí jen kousek k první stovce. Tento nadějný mladý hráč získal čtyřikrát titul na challengerech a na US Open udivil špičkové hráče super zápasem proti Novaku Djokovičovi.

Rok 2021 byl také rokem olympijských her v Tokiu, kde získal další medaile: Dylan Alcott zůstal v tomto roce na grandslamu neporažen a na olympijských hrách v Japonsku získal zlatou medaili na Golden Slamu. Na francouzské straně se ze zlaté medaile ve čtyřhře radoval Stéphane Houdet.

2021, rok prvenství

Měli jsme tu čest zažít neuvěřitelný závěr sezony, zejména korunovaci nové světové trojky Garbiñe Mugurazové na turnaji WTA Masters. Španělka předtím získala tituly v Dubaji a Chicagu. Anett Kontaveitová se poprvé v kariéře dostala do Top 10 díky výjimečnému závěru sezony: 4 tituly od konce září (Cleveland, Ostrava, Moskva a Kluž) a jedna porážka ve finále WTA Masters s Garbiñe.
V roce 2021 se dvakrát prosadila také Američanka Danielle Collinsová. Získala ho na turnaji v Palermu, což byl její první titul WTA v kariéře, a na domácí půdě v kalifornském San Jose.
V druhé části sezony zazářila také Cameron Norrieová. Britský tenista si v průběhu roku 2021 polepšil prvním titulem v Los Cabos a poté naplno odhalil svůj talent, když skvělým výkonem vyhrál Indian Wells Masters 1000.

Další generace se připravuje

A konečně, naši junioři měli vynikající sezónu a obzvláště dobře si vedli na turnajích Grand Slam. Naše jednička Juncheng Sheng se dostala do finále Australian Open i do semifinále Wimbledonu, turnaje, v němž získal titul další hráč týmu Babolat Samir Banerjee. Francouzský hráč Arthur Fils se na Roland Garros probojoval až do finále dvouhry a s Giovannim Mpetshim vyhrál finále čtyřhry.


Johanně Kontaové, Timee Babosové a Viktoru Troickému, kteří se rozhodli ukončit kariéru, přejeme, aby se jim v životě dařilo a děkujeme jim za to, co tenisovému světu přinesli.
Rádi jsme sledovali úžasná letošní vítězství týmu Pro Babolat a doufáme, že se jim příští rok povede ještě lépe! Netrpělivě čekáme na návrat Rafaela Nadala a Dominica Thiema v roce 2022, který vypadá na vzrušující rok.


Buďte trpěliví - tenisová sezóna se brzy vrátí!