Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

OBJEV NOVOU PURE AERO RAFA 2023


"VŽDY PRACUJI S CÍLEM - A TÍM JE ZLEPŠOVAT SE JAKO HRÁČ I JAKO ČLOVĚK."


- Rafael Nadal1995: Příběh začíná...

Nadějný mladý španělský hráč potřeboval novou raketu. Strýc Toni věřil, že raketa Babolat Soft Drive - kterou používá Carlos Moya - je ideální zbraní pro jeho synovce Rafaela Nadala.

2002: Kdo je ten kluk z Mallorky?

Rafa zahájil svůj příchod na turné vítězstvím ve svém prvním zápase na okruhu ATP v pouhých 15 letech. Tenisový svět si toho všiml.

2004: Budoucnost je rotace.

Společnost Babolat byla přesvědčena o Nadalově potenciálu a věřila, že rotace začne dominovat hře a proto společně s Rafou vyvinula model Aeropro Drive. Raketa měla aerodynamický design, který zvyšoval rychlost hlavy rakety a produkci rotace, čímž se zlepšila Rafova hra s velkým podílem topspinu.

2005: Ahoj, Paříži. Miluji tě...

Rafa kraloval antukové sezóně, která vyvrcholila 24 vítězstvími v řadě a prvním titulem na Roland Garros.

2009: Černá je nová žlutá.

Babolat a Rafa se vždy snažili o inovace a tak pracovali na nové struně, která posunula hranice produkce rotace. Díky jedinečnému tvaru a potahu pomohla RPM BLAST - pověstná černá struna - posunout Rafovu hru do nových výšin.

2010: Více než antukový král.

Získáním titulu na US Open Rafa zkompletoval kariérní Golden Slam: vyhrál všechny čtyři hlavní tenisové turnaje a získal zlatou olympijskou medaili ve dvouhře. Na "antukového specialistu" to není špatné.

2016: Inovace se nikdy nezastaví.

Moderní hráči pokračovali ve větších a těžších úderech. Babolat a Rafa potřebovali odpověď. Model Pure Aero se s touto výzvou vyrovnal a opět stanovil měřítko pro rotaci a sílu. Jeho neoficiální přezdívka na kurtech po celém světě? "Stroj na spin".

2020: číslo 20 ve 20.

Býk? Král? Rafa.

2022: tady je Greatne22

Rafa se stává nejúspěšnějším hráčem v historii grandslamů. Nejprve vyhrál Australian Open, čímž se s 21 tituly stal rekordmanem v počtu grandslamových titulů.
O čtyři měsíce později Rafa svůj výkon zopakuje, získá 14. titul na Roland Garros a vyhraje 22. grandslam, což je absolutní rekord všech dob.