Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Nová raketa Babolat Pure Strike VS


Sbírka je nyní kompletní! S uvedením rakety Babolat Pure Strike VS se všechny tři řady rakety Babolat (Pure Drive, Pure Aero a Pure Strike) dočkaly specializované verze "VS", která nabízí pokročilejší výhody pro zdatnější hráče.

Řada VS je navržena tak, aby navazovala na běžný model rakety a zároveň přinášela jemné změny, které budou přínosem pro výkonnostní hráče. Nabídka začíná modelem Pure Drive VS v roce 2019, po kterém následoval v roce 2020 model Pure Aero VS. Kolekci nyní uzavírá model Pure Strike VS, který je určen útočným hráčům na vysoké úrovni, jejichž hra je postavena na včasném převzetí míče a snaze o maximální kontrolu a přesnost.

Model VS má ve srovnání s modelem Pure Strike o něco menší velikost hlavy. Hlava měří 97 čtverečních palců místo 98, což zajišťuje větší přesnost. Je také lépe chráněna před poškrábáním.

Olivier Carlier, marketingový ředitel tenisové skupiny Babolat, říká: "Každá raketa je vybavena ochranným "bumperem". Jedná se o kus plastu, který chrání rám před poškozením, pokud hráč zahraje úder nízko a raketa se ve vysoké rychlosti dotkne země. Pokud si představíte rám rakety jako ciferník hodin, většina nárazníků se montuje od 10 do 2 hodin, ale u rakety Pure Strike VS jsme je prodloužili od 9 do 3 hodin, abychom ochránili větší část rámu a strun před odřením a zachovali vysokou úroveň výkonu."

"Zapracovali jsme na stabilitě rakety, abychom zajistili maximální odezvu," dodává. "Odezva je schopnost míče odletět od struny, takže zvýšená stabilita kompenzuje mírné zmenšení dopadové plochy. V rámci řady raket Babolat nabízí Pure Strike VS největší kontrolu a díky těmto úpravám budou moci útoční hráči hrát s větší jistotou.
"

Další výhody pro soutěžící hráče

Označení "VS" se objevilo již v prvních 50 letech historie firmy Babolat. Tato francouzská rodinná firma začala vyrábět struny pro raketové sporty v roce 1875. Každý pokus na zlepšení střev byl doprovázen dvěma písmeny označujícími materiál a číslo testu. Do roku 1925 se VS prosadila jako nejkvalitnější přírodní struna. Od té doby Babolat používá toto jméno především pro své původní vysoce kvalitní přírodní struny, ale v poslední době i pro další špičkové produkty, jako jsou rakety.

Doporučená maloobchodní cena rakety Babolat Pure Strike VS je 7 299 Kč. Je vybavena koženou rukojetí pro lepší pocit. Hráči, kteří si chtějí zakoupit dvě rakety, si navíc mohou pořídit pár s maximálním garantovaným rozdílem hmotnosti 1 gram mezi nimi. Je to proto, že většina tenisových raket (od jakéhokoli výrobce) se může u stejného modelu lišit až o 7 g. Záruka 1 g tedy umožňuje hráči vědět, že pokud se během zápasu přetrhne struna, náhradní raketa bude skutečně identická.

"Samozřejmě doufáme, že si Pure Strike VS oblíbí hráči všech úrovní," říká Olivier Carlier, "ale během dvou let, kdy jsme ji zkoumali a testovali po celém světě, jsme si uvědomili, že je to velmi potřebný doplněk naší nabídky, především pro závodní hráče." Máme tři hlavní modely Babolat - Pure Drive pro hráče od základní čáry, kteří potřebují využívat výbušnost, Pure Aero pro ty, kteří hrají s velkým množstvím rotace, a Pure Strike pro útočné hráče, kteří rádi využívají sílu soupeře ke generování své vlastní.

"Díky pružnějšímu rámu jsme modelu Pure Strike VS dodali o něco větší přesnost než standardnímu modelu Pure Strike a zlepšili jeho odezvu. Říkáme mu "přesné ovládání", protože nabízí ještě větší přesnost s ideálním poměrem výkonu a ovládání."

Nejkrásnější raketa Babolat?

Vizuálně bude Pure Strike VS stejně nápadná jako jeho společníci z této řady. Stejně jako u modelů Pure Drive a Pure Aero VS je zářivě chromovaná, ale zdobí ji dva pruhy výrazné červené barvy standardní palety Pure Strike. Jeden z našich ambasadorů značky ji popsal jako "nejkrásnější raketu, kterou Babolat za mnoho let vyvinul".

Dalším vizuálním efektem je vzor provázku. Zatímco standardní model Pure Strike má buď 16 hlavních strun a 19 křížových strun, nebo 18 hlavních strun a 20 křížových strun, model Pure Strike VS má vzor 16/20. Výzkum a testování společnosti Babolat ukázaly, že se jedná o nejlepší kombinaci pro vytvoření optimální rovnováhy mezi kontrolou a silou.

Pro jaké typy hráčů bude nejnovější přírůstek do kvalitní řady Babolat nejpřínosnější? Olivier Carlier vidí velmi jasnou specifikaci: "Pokud hrajete často, účastníte se turnajů, hledáte od rakety vysokou úroveň výkonu a přesnosti, pak byste se rozhodně měli podívat na naši řadu VS. A pokud hrajete velkým švihem, obvykle trefujete míček na plocho, držíte se blízko základní čáry a často se chcete dostat k síti, je Pure Strike VS raketou, která vám umožní trefovat míček s jistotou."