Babolat Historie

Společnost byla založena ve francouzském Lyonu v roce 1875. Babolat nejprve vyvinul tenisové struny. Jedná se o nejstarší společnost specializující se na raketové sporty.

“Dvojitá čára” představující logo značky Babolat je velmi snadno identifikovatelná (bílá, černá nebo žlutá na rámech raket a černá nebo červená na strunách). Babolat si vybudoval svou reputaci nabídkou produktů s nejkvalitnějšími technologiemi a sponzoringem ve formě vybavení pro generaci šampiónu, kteří vyhráli nejprestižnější soutěže.

Dnes je značka Babolat reprezentována ve více než 100 zemích, 20 000 obchodních řetězcích se sportovním zbožím a 20 000 partnerských klubech. Babolat nabízí kompletní řadu produktů pro tenisové a badmintonové hráče od začátečníků po profesionály.

2012

Babolat představuje raketu Play&Connect

24.května 2012 hvězdy jako Rafael Nadal, Jo-Wilfried Tsonga, Na Li and Kim Clijsters v průběhu Roland – Garros představili a otestovali novou raketu Play&Connect

2010

Babolat příchází s řadou Padel

2008

Řada Xfeel

Babolat přichází na trh s novou řadou badmintonových raket pro profesionální hráče.

2005

Andy Roddick podepsal smlouvu s Babolatem a hraje v obuvi Team All Court

V tu samou dobu Babolat přichází s touto obuví na trh v Japonsku a USA.

2003

Nový koncept "aero" raket

Přizpůsobeno Rafaelu Nadalovi

2003

První obuv ve spolupráci s Michelinem

Díky Iniciativě Erica Babolata, našeho generálního ředitele, Babolat nabízí kompletní řadu technického vybavení pro tenisové hráče: rakety, struny, obuv, míče, textil, gripy, doplňky, tašky.

2001

Uvedení na evropský trh řady tenisových míčů

2000

Příchod vyplétacího stroje Sensor

Tato nová generace vyplétacích strojů nabízí vysokou preciznost a to díky nejnovější elektronice.

1999

Woofer

Babolat přichází s technologií Woofer - prvním dynamickým systémém, pomocí kterého je možná interakce mezi rámem a strunami během kontkatu výpletu s míčem.

1998

První grandslamové vítězství raket značky Babolat

Carlos Moya vyhrává French Open a o několik měsíců se stává světovou jedničkou.

1995

Příchod badmintonové řady

Souběžně s tenisovými raketami, Babolat v roce 1995 přichází na trh s badmintonovými raketami.

1994

Uvedení na trh první řady tenisových raket značky Babolat

1994 byl zlomovým rokem v historii značky Babolat. Po více než století věnovanému jen strunám a doplňkům, Pierre Babolat zariskoval a uvedl na trh řadu tenisových raket. Babolat se tak stává značkou s kompletním vybavením pro hráče. Carlos Moya byl první hráč, který vyhrál s Babolat raketou.

1992

Vyvinut diagnostický přístroj (RDC)

Během dvou minut RDC přístroj spočítá kompletní a velmi přesnou diagnostiku rakety a strun. RDC je stále nutným nástrojem pro vyplétače!

1990

Pete Sampras: legenda

Pete Sampras je jediným hráčem v tomto století, který vyhrál 7x Wimbledon a je držitelem rekordu v počtu 14 grandslamových vítězství. To vše se strunami Babolat VS!

1986

Vznik syntetických Babolat strun vyrobených ve Francii: multivlákna

Multivlákno se brzy dostalo na špičku mezi syntetickými strunami... a to jako doplněk přírodních strun.

1983

Yannick Noah: čistá vášeň

Yannick Noah se proslavil nezapomenutelným vítězstvím ve finále French open. Věděl jak sdílet svou vášeň a po celou svou kariéru byl věrný strunám Babolat VS.

1982

Elastocross

Elastocross prodlužuje životnost strun-zamezuje posunu strun a jejich vzájemnému oděru. Elastocross se stal věrným partnerem hráče a základním kamenem v tenisovém průmyslu. Pro některé lidi se jedná o kultovní věc!

1981

Björn Borg je oceněn zlatou strunou VS, ocenění předal Paul Babolat

s jeho revolučním obou-ručným backhandem, byl Björn Borg na kurtě jako skála. Exemplární šampión, velká osobnost v historii tenisu… ambasador strun Babolat VS !

1981

Záložení závodního oddělení.

Závodní oddělení má tým expertů z řad vyplétačů, kteří doprovázejí po celý rok tým smluvních hráčů značky Babolat na všech turnajích po celém světě. Jedná se o precizní práci. Hráč rozezná rozdíl 3 gr mezi dvěma raketami.

1981

První elektronický vyplétací stroj: "Exclusive"

1980

Představení loga v podobě dvojité čáry

1968

Arthur Ashe a VS

Arthur Ashe byl první afro-americký hráč, který v roce 1968 vyhrál Wimbledon, přestože byl stále amatér! Později se stal vítězem US Open. To vše s Babolatem a strunami Babolat VS!

1958

Babol přichází

Inovace, která je navržena tak, aby chránila přírodní struny a tím prodlužovala jejíich životnost. Tento produkt byl tak úspěšný, že brzo lidé nenatírali struny Babolem, ale “babolizovali” své struny!

1955

Vyvinutí "Elascord", první syntetické struny od Babolatu

1950

Vznik mezinárodní sítě distributorů

Hráči po celém světě chtějí struny od Babolatu. Aby byla uspokojena poptávka, Paul Babolat zakládá mezinárodní síť distibutorů.

1927

Nejlepší spojení ve francouzském tenisu, VS - Suzanne Lenglen - Mušketýři

S jejím nenapodobitelným stylem a téměř teatrálními pózami se Suzanne Lenglen stala první ženskou tenisovou hvězdou.* Mušketýři (Jean Borotra, Jacques Brugnon, Henri Cochet and René Lacoste) dohromady nasbírali 20 grandslamových titulů a 6 Davisových pohárů.

1925

Vznik nejznámější přírodní VS struny

V roce 1925 byla za přispění Alberta Babolata představena kvalita VS strun. Na vyvinutí strun se podíleli "Mušketýři"- VS struna se začala objevovat v raketách největších šampiónů. Tím bylo nastaveno světové měřítko kvality strun . Kvalita VS strun zůstává k dnešnímu dni nedostižena.

1875 Back to top

Babolat vyvinul tenisové struny

V roce 1874, Walter Clopton Wingfield se podílel na vzniku tenisu jako oficiálního sportu. Rok poté, Pierre Babolat přichází s první tenisovou strunou, vyrobenou z přírodních střev.