Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Blesk rakety Pure Drive
10. řada rakety Babolat Pure Drive vychází 24. září 2020 a přináší novou výbušnou sílu, kterou hráči všech úrovní očekávají od originální a nejprodávanější rakety Babolat.

DNA legendární rakety Pure Drive, která byla uvedena v roce 1994, zůstalo stejné, ale technologický pokrok umožnil Babolatu provést znatelná vylepšení.

Síla s výbušností

Babolat se pyšní třemi řadami raket: síla, spin a kontrola. Žlutá Pure Aero (kterou používá Rafael Nadal) je raketa na spin, bílá a červená Pure Strike (Dominic Thiem) na kontrolu, zatímco modrá Pure Drive je pro hráče, který hledá sílu. Byla to raketa, se kterou například Kim Clijstersová získala čtyři grandslamové tituly ve dvouhře. Dnes s raketou Pure Drive hraje Fabio Fognini, Garbiñe Muguruza, Sofia Kenin a mnoho dalších.

Pure Drive však nenabízí pouze sílu - je to síla s všestranností. A tato síla je využívána různými způsoby, které můžeme porovnat u dvou nejlepších profesionálů, kteří hrají s raketou Pure Drive.

Karolina Plíšková, jedna z nejlepších útočnic v ženském tenisovém světe, se ráda připravuje na dominantní údery, se kterými si jde pro vítězství. Naproti tomu hra Fabia Fogniniho je založena na protiúderu, ale potřebuje vědět, že když získá lehčí nebo kratší míč, dostane k dispozici výbušnou sílu, která mu umožňuje přeměnit obranu v útok.

Nový Pure Drive má větší stabilitu. To dává vyšší energetickou návratnost, která zase nabízí výbušnost, i když hráč nechytí míč přímo uprostřed provázku. Je to jako vědět, že auto zareaguje, když najednou sešlápnete plynový pedál. Nebo má fotbalista takové tempo, že najednou proběhne kolem obránce a jde k cíli.

Síla označuje energii potřebnou k úderu hluboko do hřiště. Výbušnost pochází ze zvýšené rychlosti, s níž míč opouští struny. Větší stabilita nového rámu Pure Drive znamená výbušnost i při špatně trefeném úderu, což umožňuje vyhrávat míče i z nepříjemných pozic na tenisovém dvorci.

Inovativní technologie

Je těžké jednoduše popsat, jak došlo k pokroku. Moderní výroba raket je vysoce specializovaný vědecký proces, často využívající objevy z leteckého průmyslu. Nová raketa Pure Drive si tak zachovává všechny výhody modelu 2018, ale přináší pěkná vylepšení, která může každý pocítit.

Výbušnost, která pochází z přidané stability rámu, je jedním z vylepšení. Dalším je přidání technologie „Smacwrap“ pro zlepšení citu. Jedná se o druh viskoelastického materiálu integrovaného do uhlíkových vrstev v určitých oblastech, který funguje jako filtrace vibrací, aniž by došlo k narušení mechanických vlastností rámu.

Umožňuje filtrovat vibrace způsobené dotekem mezi míčem a strunou, takže hráč cítí ty správné pocity, zatímco potenciálně škodlivé vibrace, které mohou vést k problémům s rukou, jsou minimalizovány. Výsledkem je lepší cit a uspokojení z dobrého úderu.

Inspirativní design nové řady Pure Drive s "bleskem" nabízí nevídaný look hráče. Nejenže podtrhuje tmavě modré barevné schéma Pure Drive, ale je také metaforou výbušné síly - okamžité a nepředvídatelné, kterou nová Pure Drive nabízí hráčům všech úrovní. Dvoubarevná modrá je teplá a působivá, takže raketa je nejen esteticky příjemná, ale také vysoce účinná.

Více než raketa, kompletní kolekce Pure Drive

Nová Pure Drive je ale víc než jen raketa - je to rozšíření rodiny Pure Drive. Doprovázet ji bude řada doplňků Pure Drive ve výrazné modré „noční bouři“, včetně řady tašek, oblečení, čepic, ručníků a dokonce i bot Propulse Fury s podrážkami vyvinutými ve spolupráci s Michelinem, přední značkou pneumatik a světovým odborníkem na kontakt se zemí. 

Mezi kolekcí Pure Drive jsou i dva ikonické výplety, které nyní přicházejí v modré barvě. Výplet RPM Power a Touch VS byly vyvinuty tak, aby maximálně využívaly potenciál rakety Pure Drive, takže hráč, který se objeví v zápase s modře vypletenou raketou Pure Drive, bude signalizovat, že má do maxima vyladěnou zbraň.

Dostupnost

Nová Pure Drive se bude dodávat ve 12 různých modelech, aby vyhovoval všem úrovním a věkovým kategoriím hráčů, od profesionálních soutěží až po klubové a juniorské hráče. Pure Drive a juniorské modely budou k dispozici od 24. září 2020, zatímco ostatní modely a kolekce Pure Drive budou v prodeji od ledna 2021.

Pokračování skvělé historie

Pure Drive byla první raketa značky Babolat, a to v roce 1994, přestože výplety této společnosti jsou staré jako samotný tenis. Úspěch byl okamžitý - Carlos Moya byl jeden z prvních, kteří raketu ovládli, miloval způsob jakou silou mu raketa umožňovala zasáhnout úder a během čtyř let s ním byl grandslamovým šampionem.

Nová Pure Drive je desátou řadou původní rakety. DNA rakety zůstala stejná a každý, kdo hrál za posledních 26 let s raketou Pure Drive, rozpozná základní vlastnosti nového modelu. Vylepšení však byla nepřetržitá a toto nové vydání dodává síle výbušnost.

Není překvapením, že Pure Drive je jednou z nejprodávanějších raket na světě. Raketa, kterou schválilo mnoho špičkových profesionálů a trenérů, ale i juniorů a klubových hráčů. Poslední vylepšení umožní hráčům na všech úrovních vědět, že využívají nejmodernější technologie a výbušnost, která je součástí nové rakety Pure Drive, umožní nepředvídatelné věci.

Síla pro všechny. Příběh rakety Pure Drive vstupuje do své nejnovější vzrušující kapitoly!