Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Babolat, partner první automatizované továrny na sportovní obuv ve Francii


Lyonská značka Babolat, která se specializuje na raketové sporty (tenis, padel a badminton), zůstává věrná své DNA průkopníka a inovátora, a rozhodla se investovat do projektu, který nakonec umožní zcela automatizovanou výrobu sportovní obuvi ve Francii: Advanced Shoe Factory (ASF 4.0).
Přesně rok po položení prvního základního kamene v Ardoix (07), v srdci regionu Auvergne-Rhône-Alpes, ASF 4.0 slavnostně otevřela svou výrobní jednotku ve čtvrtek 16. září 2021.

ALIANCE “VYROBENO VE FRANCII”

Tento ambiciózní relokační program zahrnuje také dvě další velká jména francouzského sportu: Salomon a Millet, jejichž ústředí se stejně jako u Babolatu nachází v Auvergne-Rhône-Alpes. Všichni tři jsou akcionáři ASF 4.0, dceřiné společnosti Chamatex Group, specializované na technické tkaniny.
Skutečný projekt spolupráce, „shoda mezi jednotlivci a řediteli ochotnými riskovat, aby dosáhli cíle inovace a přemístění spojením toho nejlepšího z jejich odborných znalostí“, říká Eric Babolat, generální ředitel stejnojmenné společnosti.
Partnerství mezi firmami Babolat a Chamatex se datuje do roku 2013, kdy obě společnosti spojily své síly a vyvinuly technologii Matryx®, patentovanou ultralehkou a odolnou textilii používanou na svršku mnoha modelů bot Babolat.

PŘEMÍSTĚNÍ PRO OPTIMALIZACI

Továrna ASF 4.0 splňuje několik jasných cílů, které jsou v souladu se strategií Babolat:
• Být co nejblíže evropským spotřebitelům a rychleji plnit jejich potřeby prostřednictvím místní výrobní a logistické sítě;
• Být flexibilnější, s větší kapacitou pro testování inovací prostřednictvím menších výrobních sérií;
• Být šetrnější k životnímu prostředí, s místní výrobou pro minimalizaci uhlíkové stopy;
• Pokračujeme ve zlepšování výkonu, abychom splnili očekávání a požadavky spotřebitelů.

ODBORNOST VÝROBY OBUVI VYVINUTÁ S TOP PARTNERY

Babolat, založený v roce 1875 v Lyonu, je nejstarší mezinárodní značkou specializující se na raketové sporty. S téměř 150 lety zkušeností a pozorováním hry na kurtu i po boku hráčů si Babolat vybudoval odborné znalosti, které mu dnes umožňují nabízet to nejlepší a nejpřizpůsobenější v celé své produktové řadě. A zejména pokud jde o tenisovou obuv - kategorii vytvořenou v roce 2003 - Babolat spolupracoval s Michelinem na navrhování podrážek od samého počátku, vzhledem k rozsáhlému opotřebení u bot pro raketové sporty kvůli neustálému pohybu. Důležitá je také přilnavost v závislosti na různých površích kurtu, ať už jde o tenis, padel nebo badminton. Bylo proto logickou volbou spolupracovat se specialistou na opotřebení pryže a kontakt se zemí. V té době byly potřeba dva roky výzkumu a vývoje mezi týmy Babolat a Michelin, aby se našla správná rovnováha a navrhla podešev, jak tomu bylo i v případě Chamatexu pro svrchní materiál (Matryx®). Tato technologie byla vyrobena s použitím robustních materiálů: vysoce pevných, neelasticky tkaných kevlarových a polyamidových vláken pro optimální podporu chodidla.

ASF 4.0 představuje další důležitý milník a technologický průlom pro boty Babolat ve všech jejích sportech.