Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

BABOLAT A LAMBORGHINI


SPOLUPRÁCE SPOLEČNOSTÍ BABOLAT A LAMBORGHINI V PADELOVÉM PROJEKTU. DVĚ PŘEDNÍ SVĚTOVÉ ZNAČKY SE SPOJILY V JEDINEČNÉ A ODVÁŽNÉ PARTNERSTVÍ.

Ikonické značky a světové špičky ve svém oboru, Babolat a Automobili Lamborghini, oznamují spolupráci, která spojuje jejich technologické a průmyslové zkušenosti při výrobě exkluzivních padelových raket. Prototyp prvního modelu padelové rakety "BL001", který bude vyroben ve velmi omezené sérii pouhých 50 kusů, byl představen v Lamborghini Areně na okruhu v Imole za přítomnosti Érica Babolata, generálního ředitele společnosti Babolat, a Stephana Winkelmanna, předsedy představenstva a generálního ředitele Automobili Lamborghini. Další dvě kolekce raket, BL002 a BL003, budou vyvinuty pro distribuci v roce 2025. Jádrem tohoto nečekaného projektu je spojení společnosti Babolat v oblasti raketové technologie a hry a odborných znalostí společnosti Automobili Lamborghini v oblasti výrobních procesů a designu z uhlíkových vláken.

UNIKÁTNÍ LIMITOVANÉ EDICE

Prvním výsledkem tohoto partnerství mezi společnostmi Babolat a Automobili Lamborghini, které jsou lídry v oblasti raketových sportů (tenis, padel, badminton) a supersportovních automobilů, bude:zcela nová unisex raketa (BL001), dostupná v pěti barvách: giallo auge, verde viper, arancio livrea, viola pasifae, verde gea, vyráběná v kolébce mistrů výroby kompozitních materiálů, v Sant'Agata Bolognese, nedaleko Boloni (Itálie), v sídle Automobili Lamborghini. Velmi limitovaná, prestižní sběratelská edice rakety vyrobena u italského výrobce supersportovních vozů.

Zatímco Babolat již používá karbonové materiály pro výrobu svých padelových raket, "BL001" bude těžit z bezkonkurenčních zkušeností Automobili Lamborghini, odborníků v umění mistrovského využití carbon vláken v automobilové výrobě.

Raketa je přímo inspirována automobilovou konstrukcí podvozků supersportovních vozů a je navržena s použitím jediného tuhého obvodového rámu, který funguje jako kokpit umožňující plné ovládání rakety. Model BL001 vytvořený s tímto extrémně tuhým obvodovým monokokovým rámem optimalizuje deformaci úderové zóny. Monokokový rám, který zasahuje do rukojeti, umožňuje přímý kontakt ruky s raketou. To zajišťuje dokonalé ovládání rakety v absolutním komfortu a zároveň dodává výjimečnou sílu a rychlost míče. Stejně jako vysokopevnostní kompozitní vlákna jsou i materiály použité v tomto revolučním díle přímo odvozeny od materiálů používaných v supersportovních automobilech, přičemž jediným heslem je snaha o vysoký výkon.

Technická koncepce a design modelu BL001 jsou výsledkem úzké spolupráce technických týmů společností Babolat a Automobili Lamborghini, která trvala téměř 6 měsíců. Vývoj je výsledkem mimořádně přesného, 100% ručního procesu, který sledovaly týmy Automobili Lamborghini ve své továrně v Sant'Agata Bolognese ve spolupráci s výzkumnými týmy a týmy vývoje produktů Babolat. Testy na kurtu a v laboratoři pak prováděli odborníci společnosti Babolat, stejně jako je tomu u každé nové rakety.

Tato limitovaná edice přibližně 50 raket bude nabídnuta všem zájemcům k předobjednání.

BABOLAT A AUTOMOBILI LAMBORGHINI BL002 - BL003: BRZY NA TRHU

Technologie vyvinutá v rámci této spolupráce na modelu BL001 je určena k použití v komerčních modelech. Do roku 2025 bude Babolat díky tomuto partnerství s Automobili Lamborghini vyrábět ve svém padel studiu poblíž Barcelony ve Španělsku další dvě rakety.

Tyto rakety se nazývají "BL002" a "BL003" a obě budou distribuovány široké veřejnosti. I ony budou využívat mnohé technologie a karbonová vlákna použitá v raketě BL001.

O společnosti Babolat

Společnost Babolat, průkopník inovací, vynalezla tenisové struny v roce 1875, ve stejném roce, kdy byla stanovena pravidla tenisu. Babolat je nejstarší mezinárodní společností specializující se na tenis, s jejímiž strunami VS hráli takoví velikáni jako René Lacoste (FRA), Suzane Lenglen (FRA) a Björn Borg (SWE). Babolat uvedl na trh svou první řadu raket v roce 1994 a v roce 1998 vyhrál s Carlosem Moyou (SP) svůj první grandslam na Roland Garros, první z mnoha.

Babolat je rodinná značka, která funguje již po pět generací a nabízí kompletní sortiment vybavení pro všechny milovníky tenisu, badmintonu a padelu, včetně raket, strun, obuvi, oblečení, míčků a raket, tašek a příslušenství.

Babolat oficiálně vybavuje více než 500 profesionálních sportovců na světě, včetně v tenise: Rafael Nadal (ESP), Carlos Alcaraz (ESP) a Juan Lebron (ESP, světová jednička v padelu v letech 2019, 2020, 2021, 2022). Společnost Babolat je zastoupena ve 20 000 klubech ve 150 zemích světa, včetně 10 dceřiných společností (USA, Japonsko, Francie, Itálie, Španělsko, Velká Británie, Německo, Rakousko, Belgie a Čína).

Babolat je hrdý na exkluzivní partnerství s velkými mezinárodními značkami, jako jsou Wimbledon, Club Med a Michelin.

O společnosti Automobili Lamborghini S.p.A.

Společnost Automobili Lamborghini byla založena Ferrucciem Lamborghinim v roce 1963 v srdci Motor Valley, kde se v kopcích ozývá řev motorů, a svůj domov našla v Sant'Agata Bolognese. Zde, uprostřed bohatého dědictví italského řemesla a inovací, se našich cca 2000 oddaných zaměstnanců pečlivě navrhuje, konstruuje a vyrábí stroje, které ztělesňují samotnou podstatu automobilové dokonalosti. Jádrem naší filozofie je závazek posouvat hranice možností. Každé Lamborghini, které pochází z každé ze tří modelových řad, ztělesňuje nejvyšší kvalitu designu a inženýrství, což je důkazem naší neutuchající snahy o dokonalost. Každý detail, od elegantních linií modelu Super SUV Urus přes syrovou sílu motoru modelu Huracán až po inovace, které přináší první hybridní vůz továrny, Revuelto, je vytvořen s precizností a vášní. Nejde však jen o výkon, ale také o odvahu být jiný. Naším étosem je zůstat věrný DNA naší značky, která je vždy odvážná, nečekaná a autentická. Tento duch je ztělesněn v každé křivce, v každém obrysu našich vozů, z nichž každý je odvážným vyjádřením individuality. V roce 2023, kdy jsme oslavili šest desetiletí inspirace a vášně, hledíme do budoucnosti s neochvějným odhodláním. Vedeni naším dědictvím, ale zároveň poháněni inovacemi, vytyčujeme směr k udržitelnějšímu zítřku. S cestou hybridizace, která má být dokončena v roce 2024.