Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Vážení sportovní a obchodní přátelé,

srpen byl opět nabitý velkými tenisovými událostmi. Začněme tou nejkrásnější pro juniorský Babolat tým. Reprezentace ČR dívek do 14 let ve složení Alena Kovačková, Laura Samsonová a Eliška Forejtková získala v Prostějově titul mistryň světa družstev do 14 let.

Tým vedený Petrou Cetkovskou neztratil za celé mistrovství ani bod a Alena s Laurou jak v semifinále proti Slovensku, tak ve finále proti Německu rozhodly už po dvouhrách. Krásný příběh to byl i pro kapitánku Petru Cetkovskou, která stejný titul získala v roce 1998 jako hráčka v japonské Nagoji. Tato soutěž se hraje od roku 1991 a Petra je s největší provděpodobností jedinou osobou na světě, která získala titul jako hráčka i kapitán týmu.

Na Pardubické juniorce získal cenný titul mistra ČR Hynek Bartoň, když ve finále porazil prvního nasazeného Nicoda. Hynek přidal ještě stříbro ve čtyřhře spolu s Mrvou. Dobře hrál i Vít Kalina, ve čtvrtfinále měl na pozdějšího vítěze Bartoně 7:6 a 4:1 …

Soutěž dívek ovlivnila neúčast cca deseti českých top hráček a Tereza Valentová si jela do Pardubic pro povinný titul. Členky českého juniorského  Babolat týmu Bejlek, Šalková a Bartůňková se již nachází kolem 200 - 350. místa světového žebříčku žen WTA a tak juniorka pro ně není logicky prioritou.

Nicméně Katrin Pávková se stala mistryní ČR ve čtyřhře a uhrála solidní čtvrfinále ve dvouhře.

Cenný titul mistra Evropy družstev do 12 let získal spolu s Rakoušem a Dufkem Kristián Šimek. Na mezinárodním turnaji TE12 v Uherském Hradišti pak byl Kristián ve finále dvouhry.

Na stejném turnaji vládly Babolat dívky : Jana Kovačková zvítězila ve dvouhře ve finále nad Karolínou Šmídovou a ovládla i čtyřhru s Glorií Levinsky.

Sofie Hettlerová zvítězila na TE14 kat. 1 v Barceloně ve dvouhře i čtyřhře a posunula se již na 10. místo evropského žebříčku.

Denis Peták zvítězil na ITF 18 ve Vésce a uhrál cenné čtvrfinále na kat.1 v Praze, čímž si velmi polepšil na žebříčku ITF 18 .

Starší žákyně Alena Kovačková zažila v Praze neuvěřitelný týden a na divokou kartu se probojovala na tomto  turnaji do 18 let do finále ! Poskočila o cca 650 míst na žebříčku ITF 18. Filip Košárko vyhrál turnaj TE16 v M. Lázních a Vojta Valeš turnaj ITF 18 v San Marinu ve dvouhře i čtyřhře.

A na závěr… Na A turnaji ml. žactva ve Frýdlantu a v Praze zvítězil Tobiáš Zapský nad Ondřejem Kačínem, v semifinále byl i Václav Barina.

Ve dvouhře dívek zvítězila Kateřina Zajíčková nad Laurou Staňkovou.

Co nás těší nejvíce? Na těchto skvělých úspěších se podílelo 18 členů Babolat týmu! A to jsme určitě nestačili zdokumentovat všechny úspěchy na mezinárodních turnajích či na turnajích A v ČR.

Proto nám pište a posílejte fota. Mimochodem mnoho úspěchů dosáhli také hráči hrající se značkou Babolat, kteří ale ZATÍM nejsou členy českého juniorského Babolat týmu…..

TENNIS RUNS IN OUR BLOOD ! BABOLAT

#BabolatFamily

                                                                                                Autor článku Roman Medviď