Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Vážení sportovní a obchodní přátelé,

druhá polovina června a začátek července byl opět plný důležitých turnajů. Tentokrát se soustředím na výsledky Českého juniorského Babolat týmu.

Česká reprezentace dívek do 14 let ve složení Alena Kovačková, Laura Samsonová, Eliška Forejtková pod vedením kapitánky Petry Cetkovské získala v italském Loanu titul mistryň Evropy družstev. Postupně porazily Francii, Německo a ve finále Slovensko. Pro Petru Cetkovskou měl titul zajímavou pointu… Před 23 lety získala ve stejné soutěži zlato jako hráčka v italské Bibbieně

Česká reprezentace chlapců do 14 let ve složení Filip Košárko, David Bruckner, Jan Raštica po prohře se Švýcarskem 1:2 v základní skupině ztratila možnost bojovat o medaile.

Česká reprezentace do 11 let se zúčastnila výběrového turnaje v Anglii , kde vybojovala stříbrnou medaili. Za český národní tým úspěšně reprezentovali Adéla Jelínková, Viktorie Krejčíková, Tobiáš Zapský a Ondřej Kačín.

13 letá Sofie Hettlerová vyhrála dva turnaje TE do 16 let v Bosně, Filip Košárko byl ve finále na TE16 v Jablonci, Hynek Bartoň vyhrál dvouhru i čtyřhru na ITF 18 kat.1 v Bambergu a 16 letá Sara Bejlek vyhrála turnaj WTA s dotací 60 tis. USD ve Starých Splavech, čímž se posunula těsně za hranici 200. WTA žen.

Vít Kalina zvítězil na českém prestižním turnaji ITF 18 na Spartě ve dvouhře i čtyřhře, ve finále dvouhry porazil Denise Petáka .

Na Olympiádě dětí a mládeže do 12 let zářila Jana Kovačková, získala zlatou medaili ve dvouhře i čtyřhře.Kristián Šimek vybojoval 3. místo ve dvouhře i čtyřhře, David Drlík 3.místo ve čtyřhře, Ondřej Kačín podtrhl bohatou žeň medailí juniorského Babolat týmu 2.místem ve čtyřhře.

Další sbírku medailí získali 12 letí Babolat hráči na MČR mladších žáků a žákyň. Jana Kovačková se stala mistryní republiky ve dvouhře ve finále s Kateřinou Zajíčkovou, spolu pak získaly i zlato ve čtyřhře. Karolína Šmídová vybojovala bronz ve dvouhře i čtyřhře a chuť si ještě spravila na turnaji „A“ v M. Lázních , kde triumfovala v obou soutěžích.

Gloria Levinsky získala bronz ve čtyřhře. Kristián Šimek bral stříbro ve dvouhře a David Drlík stříbro ve čtyřhře

Letošní výsledky českého juniorského Babolat týmu jsou jasně nejúspěšnější za poslední dvě desetiletí, nejen na MČR ale i na mezinárodních turnajích. Je v podstatě nemožné psát o všech úspěších, turnajů je obrovské množství a čeští Babolat junioři na všech bodují ve dvouhře i čtyřhře. Proto se omlouvám všem těm, na které se v tomto článku nedostalo.

Malé zamyšlení… Evropská termínová listina v kat. do 12 let jen v letní sezoně obsahuje více než 70 turnajů, stejně tak v kategorii do 14 let. Když k tomu připočítáme mistrovství republiky,reprezentaci, „ A „ turnaje, mistráky … je k zamyšlení pro kluby, ČTS, trenéry a rodiče, jak uspořádat výběr turnajů, aby nedošlo k vyhoření nejen hráčů, ale i rodičovské podpory.

Všem úspěšným hráčkám a hráčům českého juniorského Babolat týmu blahopřeji a držím palce do dalších utkání.

TENNIS RUNS IN OUR BLOOD! BABOLAT

#BabolatFamily

                                                                                                Autor článku Roman Medviď