Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Velkou radost nám udělali mladší žákyně a mladší žáci z Českého Babolat junior týmu.

Gloria Levinsky

raketa Babolat Pure Aero Lite a výplet Babolat RPM Blast

David Drlík

Pure Aero Lite

zvítězili na mistrovstvích ČR ve dvouhrách 

Mistrovství republiky ml.žákyň na pražské Spartě bylo ve znamení Babolatu, navíc první čtyři nasazené hráčky jsou zároveň smluvními hráčkami Babolat týmu.

Smůlu ale měla velká favoritka mistrovství a první nasazená Jana Kovačková / Pure Aero Team, výplet RPM Blast / , která nastoupila ne úplně zdravotně v pořádku a když si navíc za stavu 6:1 2:1 v prvním kole proti Mottlové podvrtla kotník, turnaj pro ni skončil. Janu v její části pavouku výborně zastoupila Sabina Vernerová / raketa Pure Strike Lite / z pražské Štvanice, která vybojovala semifinále. Spolu s ní byly v semifinále i další dvě hráčky Babolatu a současně aspirantky na titul : Kateřina Zajíčková / Pure Aero Lite, hybrid RPM Blast / Xcel / a Gloria Levinsky / Pure Aero Lite, RPM Blast /. Gloria porazila v semifinále Zajíčkovou 6:3 6:3 a ve finále 6:1 6:4 sparťankou Filipovou. Mistryní se Levinsky stala po zásluze, vynikající servis, agresivní pojetí po celý turnaj a vítězné body v rozhodujících momentech .

Kateřina Zajíčková se stala mistryní ČR ve čtyřhře / s Přikrylovou / a Karolína Šmídová / Pure Drive Lite, RPM Blast / ve čtyřhře dosáhla na bronz.

Na mistrovství ml. žáků ve Frýdlantu velmi příjemně překvapil David Drlík / Pure Aero Lite / . Ač byl až 5. nasazený, tak získal titul mistra republiky ve dvouhře a stříbro ve čtyřhře!

Kristián Šimek / Pure Aero Team Rafa, RPM Power / RPM Rough / vybojoval semifinále a sympaticky se představili i o rok mladší Tobiáš Zapský / Pure Aero Lite, RPM Blast / a Ondřej Kačín / Pure Aero Super Lite, RPM Blast /.

Oba tituly ve dvouhrách plus další tři bronzy ve dvouhrách, titul, stříbro a bronz ve čtyřhrách… skvělé představení hráčů juniorského Babolat týmu !

Gratulace a poděkování patří nejenom hráčům a hráčkám, ale i trenérům a rodičům.

A pro úplnost. Na velkých ATP a WTA turnajích zvítězili : Kontaveit / Moskva /, Auger-Alliasime / Rotterdam /, Alcaraz / Rio de Janeiro / a Norrie / Delray Beach /

Přejeme všem hráčům skvělou tenisovou sezónu 2022

#BabolatFamily

                                                                                                Autor článku Roman Medviď