Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Fantastický Rafa Nadal vyhrál Australian Open

Už dlouho nebylo k vidění takové tenisové drama jako finále dvouhry mužů na letošním AO. Ve výborné formě hrající 2. hráč světa Medveděv vedl na sety 2:0 a vše se zdálo být jasné. Jenže Rafa Nadal předvedl, proč by se o něm mohlo mluvit jako o nejlepším hráči historie. Ačkoliv v podstatě nehrál od června 2021 pro zranění nohy (sám se svěřil, že měl pochyby, zda kvůli zranění vůbec ještě někdy bude hrát na této úrovni), předvedl nevídaný obrat. Vítěze US Open 2021 a o 10 let mladšího Medveděva už k ničemu nepustil a zbývající sety ovládl 6:4 6:4 7:5. Nevídané, skvělé, fantastické. Rafa Nadal je opravdu PAN TENISTA, nejen hrou, ale i charakterem.

Danielle Collins

V ženské dvouhře udělala fanouškům Babolatu radost Danielle Collins / raketa Babolat Pure Aero + /, postupem do finále si vylepšila své životní maximum a nyní je na 10.místě WTA.

Škoda, že pro zranění nemohla na AO hrát Karolína Plíšková / Babolat Pure Drive, výplet VS Touch /, nicméně i tak je žebříček WTA pro Babolat sympatický:

5. Karolína Plíšková , 7. Garbine Muguruza, 9. Anett Kontaveit , 10. Danielle Collins.

Junioři

Junioři měli v lednu dvě velké akce, juniorské Australian Open a TE do 14 let ve francouzském Tarbes. Na juniorské AO překvapivě neodcestovalo mnoho českých top juniorek.

V TOP 50 má Česká republika neuvěřitelných 10 hráček !, ale 8 z nich v Austrálii nehrálo. Bohužel i Babolat hráčky  Nikola Bartůňková a Sára Bejlek.

Velmi dobře se ale ukázala Dominika Šalková / Babolat Pure Aero Team, výplet RPM Blast /. Už na ITF turnaji kat.1 v Traralgonu uhrála dobré čtvrtfinále a na AO byla v mezi posledními 16. A mohlo to být i lepší, poslední zápas totiž prohrála 7:6 ve třetí sadě. Nyní patří Dominice 32. místo na světě.

Gratulace !

V juniorech zasáhl do bojů Hynek Bartoň, byla to jeho premiéra na juniorském Grand Slamu, bohužel i on prohrál 7:6 ve třetím setu, ale v prvním kole. Budeme držet palce na French Open !

turnaj do 14 let ve francouzském Tarbes

Turnaj do 14 let ve francouzském Tarbes je v podstatě neoficiální mistrovství světa v hale, zúčastňují se ho nejlepší hráči ze všech kontinentů.

Babolat měl dvě nejžhavější želízka ve dvouhře dívek, první dvě hráčky evropského žebříčku, 1. nasazenou Alenu Kovačkovou a 2. nasazenou Lauru Samsonovou. Nehrály špatně, ale se semifinále Kovačkové a osmičkou ve dvouhře + vítězství ve čtyřhře Samsonové nebyly asi 100 % spokojené. V hlavní soutěži se ještě představila o rok mladší Veronika Sekerková, která uhrála velmi dobrou 16 a z kvalifikace postoupily Vanessa Dobiášová / poté prohra v 1. kole / a Julie Paštiková / uhrála první kolo /. Mít pět dívek Babolat v hlavní soutěži tohoto turnaje je famózní úspěch !

V chlapcích reprezentoval solidním postupem mezi posledních 16 hráčů Filip Košárko / Babolat Pure Strike Team, výplet RPM Blast / a nyní mu patří 11.místo na evropském žebříčku.

#BabolatFamily

                                                                                         Autor článku Roman Medviď