Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

14 letá Alena Kovačková, mistryně Evropy ve dvouhře i čtyřhře a mistryně Evropy i světa v družstvech ve své kategorii do 14 let, zvítězila na prestižním turnaji v Monte Carlu na Masters o kategorii výše, tzn. do 16 let.

Alena nově používá model Pure Aero 2023 a tak si nemohla přát lepší premiéru s novou raketou.

Mezi 8 účastnicemi Masters jasně přehrála ve finále Simonescu z Rumunska 6:4 6:1. Gratulujeme.

Mladší sestra Jana se nově stala mezinárodní smluvní hráčkou značky Babolat a i ona si vybrala novinku Pure Aero Team 2023. Držíme palce na nadcházejícím evropském Masters do 12 let v akademii Rafa Nadal ve španělské Mallorce.

... v tomto týdnu však ještě zvítězila na prestižním turnaji TE do 12 let ve francouzském Gradignanu. Blýskla se i nová hráčka českého Babolat junior týmu  Laura Chlumská / Pure Aero Team Rafa, výplet RPM Blast 1,25 /, která zvítězila ve dvouhře i čtyřhře v italském Bari také na turnaji TE U12.

Závěrečného Masters v Rafa Academy na Mallorce se za Českou republiku zúčastní :

Jana Kovačková / Pure Aero Team , RPM Blast / Kateřina Zajíčková / Pure Aero Lite Rafa , RPM Blast / Matyáš Maršík / Pure Aero Lite , RPM Blast /  a Pavel Dufek. Doufejme že členové Babolat junior týmu napodobí své starší kolegy… na žebříčku ATP se v TOP 10 seřadili: 1. Alcaraz , 2.Nadal , 6.Auger-Aliassime a 10. Rune

Roman Medviď

Český juniorský Babolat tým