Profesionální hráči Babolatu mohou používat upravené nebo odlišné modely vybavení.

Sportovci, kteří hrají se značkou Babolat, byli v roce 2022 fenomenálně úspěšní. První a druhé místo v mužském tenise a první místo v mužském padelu jsou jen špičkou ledovce - pokud se podíváte na celkový obraz, byl rok značky Babolat velmi působivý.

Jsme hrdi na devatenáctiletého Carlose Alcarazove, který se vítězstvím na US Open stal nejmladší mužskou světovou tenisovou jedničkou v historii a uzavírá rok na vrcholu žebříčku. Druhou světovou jedničkou Babolatu se stal Juan Lebrón, sedmadvacetiletý hráč padelu z Cádizu, který se dostal do jedenácti finále, šest z nich vyhrál a počtvrté za sebou končí na vrcholu žebříčku.

Španělská dvojice Babolatu Carlos Alcaraz a Rafael Nadal, byla vedoucími hráči tenisových majorů. Alcaraz byl v evropské antukové sezóně tak dominantní, že byl šok, když na Roland Garros došel pouze do čtvrtfinále. Triumf na US Open však potvrdil jeho postavení lídra nové generace a navzdory říjnovému zranění břicha jeho konzistentnost v průběhu celého roku znamenala, že si první místo udržel až do konce sezony.

Na druhém konci věkového spektra je 36letý Nadal, který vyhrál turnaje v Austrálii a na Roland Garros a nyní má na kontě rekordních 22 grandslamových titulů ve dvouhře, čímž přispěl k tvrzení, že je nejlepším tenistou všech dob. Také ve Wimbledonu se dostal mezi poslední čtyři, ale své semifinále si kvůli zranění nemohl zahrát.

Eric Babolat, generální ředitel společnosti Babolat, vzdal oběma mužům hold. "Do Carlose vkládáme velké naděje," řekl v rozhovoru, "potenciál tu je, vlastnosti tu jsou. A má hodnoty, miluje hru - to je pro nás důležité.

"Nadal je z jiné planety, ale přesto je tak skromný. V Římě jsme měli sjezd Babolatu se všemi našimi zeměmi a Toni Nadal byl na něm jako řečník. Uváděl příklady z doby, kdy trénoval Rafu a řídil se stejnou filozofií: jsme dobří, ale chceme se zlepšovat, abychom byli lepší."

Alcaraz: "něco výjimečného"

Alcaraz byl dlouho považován za fenomenální naději, protože kombinuje sílu moderní hry s velkým citem a jemností. Na hřišti má také charisma, které se projevuje ve způsobu, jakým dává najevo svou radost z pozoruhodných úderů, které předvádí. To se mu v New Yorku obzvlášť povedlo.

Zajímavý pohled nabízí Antonio Martínez Cascales, který v roce 2003 přivedl Juana Carlose Ferrera - dnes Alcarazova trenéra - na post jedničky a čas od času s Alcarazem trénuje a cestuje. V jednom rozhovoru řekl: "Chodil jsem se dívat na tréninky a vždycky jsem v každém z nich viděl něco výjimečného. Nikdy jsem to u nikoho jiného neviděl. Stálo za to tam strávit dvě hodiny, člověk viděl věci z jiného světa."

Přesto tenisový rok Babolatu zdaleka přesáhl Alcaraze a Nadala, neboť v žebříčku na konci roku jsou v první jedenáctce hned čtyři hráči Babolatu.

Félix Auger-Aliassime začal rok velmi úspěšně. Když v únoru vyhrál v Rotterdamu své deváté finále na Tour, uvolnilo mu to cestu do Top 10 a v následujících týdnech získal další tři tituly: Florencie, Antverpy a turnaj ATP-500 v Basileji. Rok zakončí na šestém místě žebříčku.

Dán Holger Rune byl považován za velkou naději, ale v roce 2022 se skutečně ohlásil postupem do čtvrtfinále na Roland Garros v pouhých 19 letech. Rok pak zakončil silným vítězstvím nad Novakem Djokovičem ve finále pařížského Masters, což byl jeho třetí letošní titul, a končí rok na 11. místě žebříčku.

V padelu opět vynikl Španěl Juan Lebrón. Pokračoval ve velmi úspěšné spolupráci s Alejandrem Galánem, získal pět titulů a počtvrté za sebou skončil na vrcholu žebříčku. Kromě toho Argentinka Virginia Riera uzavřela rok v první desítce a kvalifikovala se do finále mistrovského turnaje.

Lebrón, který opět zasypal turné svým úsměvem, byl velkým jménem při dubnovém zahájení Premier Padel Tour. Na zahájení v Dauhá při setkání s médii vyzdvihl pokrok, kterého jeho sport v posledních měsících dosáhl: "Až do dneška jsme nebyli schopni uspořádat tiskovou konferenci takové kvality," řekl. "Musíme si toho vážit."

Lebrón, který je nyní legendou padelu, se připojuje k velkému rodu Babolatu, jak připomíná jeho generální ředitel: Eric Babolat řekl: "V DNA naší značky je také to, že máme šampiony." "Suzanne Lenglenová, francouzští tenisoví mušketýři dvacátých let minulého století a Björn Borg - ti všichni hráli se strunami Babolat.

"Neustále také hledáme ty, kteří přicházejí. V mezinárodním týmu máme pod smlouvou asi 300 hráčů, juniorů, seniorů, ambasadorů. Na letošním Roland Garros jste měli ve čtvrtfinále čtyři hráče, kterým bylo 19 let, a my jsme měli tři z nich: Alcaraz, Rune a Leylah Fernandez. Je to proto, že jsme v každodenním kontaktu s kluby a akademiemi."

Budoucnost vypadá skvěle na konci velmi úspěšného roku pro špičkové sportovce společnosti Babolat.

#BabolatFamily